رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۵
  • کد خبر : ۱۳۹۳۷
  • مشاهده :
چاپ این مطلب
استاندار در آیین تجلیل از داوطلبان جمعیت هلال احمر گیلان

لزوم استقرار دائمی بالگرد امدادی در گیلان

استاندار گیلان در آیین تجلیل از داوطلبان جمعیت هلال احمر گیلان و راه اندازی رسمی خانه های هلال گفت:با توجه به حادثه خیز بودن گیلان، استقرار دائمی بالگرد در استان جزء مطالبات ما است. به گزارش عصرصادق، دکتر محمد علی نجفی در این نشست گفت: شما همواره در کنار مردم هستید  جمعیت هلال احمر به عنوان یک […]

استاندار گیلان در آیین تجلیل از داوطلبان جمعیت هلال احمر گیلان و راه اندازی رسمی خانه های هلال گفت:با توجه به حادثه خیز بودن گیلان، استقرار دائمی بالگرد در استان جزء مطالبات ما است.

به گزارش عصرصادق، دکتر محمد علی نجفی در این نشست گفت: شما همواره در کنار مردم هستید  جمعیت هلال احمر به عنوان یک دستگاه امدادرسان بایستی همیشه آماده باشد تا در مواقع بروز حوادث و بلایا ، یاریگر حادثه دیدگان باشند.

وی عملکرد هلال احمر هدر همراهی جهت رفع بحران ها در استان را  خوب اعلام  و  تاکید کرد : خدمات شایسته و ارزشمند هلال احمر متعلق به یک روز یا یک هفته نیست، خدمات این مجموعه می تواند هر دقیقه و هر ثانیه باشد.

استاندار  با اشاره به شرایط اقلیمی گیلان ، از شناسایی ۴۱ نوع حادثه ی طبیعی و غیرمترقبه در استان خبر داد و افزود: برغم اینکه گیلان دومین استان کوچک کشور است اما بسیاری از حوادث رایج در حوزه ی سرزمینی ایران می تواند در گیلان اتفاق بیافتد و این خصیصه مسئولیت همگانی را برای آمادگی هر چه بیشتر برای مقابله با بحرانهای احتمالی افزون می کند.

وی به سابقه حضور خود در زلزله  رودبار اشاره کرد و اظهار داشت: توفیق داشتم در آن زمان جزء اولین مدیران اعزامی به محل حادثه بودم و از نزدیک و به مدت حداقل ۳ماه در شهر و روستا و کوهستان های رودبار در کنار مردم بودم و مسئولیت امداد منطقه را به عهده داشتم.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به بروز حوادث مختلف در استان طی سال های گذشته اظهار داشت: وقوع حوادث نشان دهنده این است که بایستی همیشه و در همه حال آماده باشیم.

وی اظهار کرد: علی رغم اینکه ۸۲ درصد مزارع برنج ما از آب سفیدرود استفاده می کنند؛ بعضا مزارع ما با مشکل کم آبی مواجه هستند و این نشان می دهد باید در حوادث مختلف آماده مقابله با بحران باشیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه در کنار برف و طوفان، شاهد خشکسالی هم بوده ایم، تصریح کرد: در روزهای سال ۹۲ که گرفتار برف بودیم، در همان سال برای تامین منابع آب مزارع برنجکاری دچار مشکل شدیم.

وی همچنین با بیان اینکه  اعتبارات ملی حوزه ی هلال احمر گیلان در سال آینده ۳۰ درصد افزایش یافته است گفت: توسعه ی زیرساختها ، افزایش تجهیزات و استقرار دایمی بالگرد در گیلان از مهمترین برنامه های استان در حوزه ی امداد و نجات است.

دکتر نجفی بیان داشت: با توجه به حادثه خیز بودن گیلان، استقرار دائمی بالگرد در استان جزء مطالبات ما است.
وی با بیان این که حادثه زمان نمی شناسد و نمی توانیم بگوییم زمانی که بالگرد در استان گیلان مستقر است حادثه بروز کند، تصریح کرد: موضوع دیگر آشیانه برای این بالگرد بود که این مهم نیز برطرف شده است.

وی همچنین بر لزوم توجه همه مدیران و کارکنان هلال احمر به بروز شدن آموزش ها و تجهیزات تاکید کرد و بیان داشت: همه شما می بایست نسبت به کار خود جدی باشید.

دکتر نجفی  به اعزام خادمین طرح ترافیک زمستانه در مراسمی که روز گذشته برگزار شد، اشاره کرد و افزود: امکانات  لازم را با کمک نیروی انتظامی و همکاران هلال احمری و سایر سازمان های مرتبط جهت مقابله با بحران هایی نظیر ۶ محور سنگین برف خیز استان که هر لحظه ممکن است برای مردم استان و مسافران عزیز خطرآفرین باشد، فراهم کرده ایم.

در این مراسم ۲۵ نفر از داوطلبان منتخب جمعیت هلال احمر استان گیلان تجلیل شدند.

همچنین آیین راه اندازی و فعالیت رسمی خانه های هلال روستایی و محلات جمعیت هلال احمر استان گیلان با حضور استاندار گیلان برگزار شد.

خانه هلال مرکزی است با ساختار داوطلبی بدون نیروی انسانی رسمی، پیمانی یا قراردادی در سطح محلات شهرها و روستاها که توسط اعضا، داوطلبان ، خیرین و واقفان اداره می شود.

شناسایی ، جذب و سازماندهی اعضا، داوطلبان و خیرین در محلات شهرها و روستا، ترویج فرهنگ صلح و نوعدوستی و جامعه عاری از خشونت، ارایه خدمت به نیازمندان با بهره گیری از توان توانمندان و ارایه آموزش های خودامدادی و دگرامدادی و توانمندسازی اعضا از جمله خط مشی فعالیت های هلال روستایی و محلات است.

 فعالیت های خانه های هلال در شهرها می تواند در مکان هایی مانند ادارات دولتی، مدارس، موسسات خیریه، سمن ها، ساختمان های اهدایی، کارخانجات ، مساجد ، خانه های فرهنگ، سراهای محله باشد.

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه