رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۱۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۵
  • کد خبر : ۱۳۸۶۵
  • مشاهده :
چاپ این مطلب

موافقت کمیسیون های فرهنگی و بودجه با کلیات خرید مالکیت تیم سپیدرود+ تصاویر

 در جلسه مشترک کمیسیون  فرهنگی و بودجه شورای شهر، لایحه خرید امتیاز تیم فوتبال سپیدرود پس از بررسیهای نسبتا مفصل به تصویب اعضا رسید. در این جلسه که عصر روز یکشنبه چهاردهم آذرماه در محل ساختمان شورا و با حضوراعضای دو کمیسیون بودجه و فرهنگی، معاون خدمات شهری و مدیر امور مالی شهرداری انجام شد، […]

 در جلسه مشترک کمیسیون  فرهنگی و بودجه شورای شهر، لایحه خرید امتیاز تیم فوتبال سپیدرود پس از بررسیهای نسبتا مفصل به تصویب اعضا رسید.

در این جلسه که عصر روز یکشنبه چهاردهم آذرماه در محل ساختمان شورا و با حضوراعضای دو کمیسیون بودجه و فرهنگی، معاون خدمات شهری و مدیر امور مالی شهرداری انجام شد، هر یک از اعضا دیدگاههای خود را در رابطه با خرید باشگاه پرسابقه سپیدرود رشت و تملک این تیم توسط شهرداری بیان کردند.

9

رئیس کمیسیون فرهنگی ضمن گرامیداشت ۱۳ آذر ماه به عنوان روز جهانی معلولین وشانزدهم آذر ماه با عنوان روز دانشجو به بیان این مطلب که تیم فوتبال سفیدرود رشت سابقه ای دیرینه در حافظه تاریخی این شهردارد دارد، این باشگاه مردمی را جزئی از هویت شهر رشت دانست و شهروندان را مالکان اصلی این تیم معرفی کرد که شهرداری به عنوان سرپرست ومتولی زندگی شهرنشینی  همواره نقش حمایتی خود را نسبت به این تیم مردمی ایفا کرده و خواهد نمود.

تاکید سید امیرحسین علوی بر نگاه اعضای شورا مبنی بر حمایت از سپیدرود / یک و نیم میلیارد اختلاف در اعداد ارائه شده بدهی ها در لایحه شهرداری و بدهی های سپیدرود دیده می شود

سید امیر حسین علوی جزییات مالی لایحه را قرائت کرد و گفت: بدهی های گذشته به مبلغ تقریبی یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به صورت ۵۰ درصد نقد و ۵۰ درصد غیر نقد، حدود ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان قراردادهای کادرفنی و بازیکنان به صورت ۳۰ درصد نقد و ۷۰ درصد غیرنقد، ۸۴۰ میلیون تومان البسه، تجهیزاتاقامت، بلیط سفر بازی های خارج از خانه و هزینه بازی های خانگی، ۴۰۰ میلیون تومان تقویت تیم در نیم فصل در لایحه آمده است.

رئیس کمیسیون برنامه بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر رشت افزود: مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان برق و انشعابات ساختمانی و ۱۰۰ میلیون تومان دیگر نیز بابت به روزرسانی و بازسازی و تعمیرات در نظر گرفته شده است.19

وی تصریح کرد: یک واحد دفتر مدیریت تیم و مهمانسرا برای اسکان بازیکنان غیربومی نیز در نظر گرفته شده است. محل تامین مخارج از کمک مرکز به سازمان فرهنگی ورزشی و محل غیر نقد تهاتر ساختمان ۲۴ واحدی بلوار دیلمان معرفی شده که حدود ۷ میلیارد تومان محاسبه شده است.

سید امیرحسین علوی با تاکید بر ضرورت حفظ و حمایت از سپیدرود در کنار سایر رسالت های شهرداری اظهار داشت: همه اعضا با کمک به سپیدرود موافقند و ابهام آفرینی ها دلیلی ندارد و در جلسه صبح شورا توضیح داده شد.

سید امیرحسین علوی نیز در بخش دیگری از سخنان خود گفت : بین مبلغ اعلام شده از سوی شهرداری بابت بدهی گذشته و مبالغی که افراد ادعای مطالبات از سپیدرود دارند یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تفاوت است.

   علی بهارمست – معاونت خدمات شهری نیز در سخنانی با اشاره به قدمت پنجاه ساله تیم فوتبال سپید رود رشت ، آن را برگی از شناسنامه هویت  شهررشت نامید. وی گفت: حمایت مالی ۱۰۰ میلیون تومانی سال گذشته شهرداری به این تیم بی پاسخ نمانده و امروز شاهدیم که این تیم مردمی و محبوب شهر رشت در درخشش های اخیر و جایگیری در لیگ برتر کشور،آن حمایت به موقع  را به خوبی پاسخ گفته است و بازیکنان تیم در شرایطی که فقط ۲۰درصد بستانکاری خویش را دریافت کرده بودند با انگیزه ای مثال زدنی حرکت رو به رشد خود را ادامه داده و به جایگاه لیگ دسته اولی دست یافتند.

 بهارمست گفت: نگاه شهرداری به تیم سپیدرود نگاه تیم داری نیست بلکه هدف این است که با حمایت از این تیم ریشه تاریخی و فرهنگی شهر رشت حفظ شده و با این عمل به نوعی نوستالژی فرهنگی شهر را غنی تر سازیم.

وی با اشاره به این مطلب که در حال حاضر مالکیت این تیم متعلق به شهروندی با نام غلامی است  افزود: شهرداری لایحه ای بر پایه چهار بخش نیز تهیه کرده است که بر پایه آن بتوان چشم اندازی برای مدیریت آینده تیم نیز در اختیار داشت که در این میان پرداخت بدهی یک و نیم میلیاردی سپیدرود که طبق توافق، نیم به صورت نقد و نیم دیگر به شکل غیر نقد پرداخت خواهد شد قابل ذکر است.10

بهارمستتصریح کرد:: این تیم از لحاظ بومی بودن بازیکنان در کشورمنحصر به فرد است به شکلی که عملا ۹۵ الی ۹۸ درصد بازیکنان آن بومی بوده و بازیکنی ملی پوش با نام کعبی که ۹۵ بازی ملی در کارنامه خود دارد نیز به عنوان برندی شاخص از فوتبال کشور در این تیم حضور دارد.وی گقت : شهرداری در بودجه بندی خود حدود چهارصد میلیون تومان اعتبار نیز برای جابجایی های احتمالی میان فصل قائل شده است.

فاطمه شیرزاد عضو کمیسیون نیز با اشاره به لزوم حمایت شورا و شهرداری از تیم سپیدرود رشت گفت: این تیم کاملا مردمی متعلق به شهروندان رشت است و ما صمیمانه امیدواریم تا با حمایت از این تیم ریشه دار روحیه نشاط و جوانی را به فضای شهر انتقال دهیم. وی گفت: خوشبختانه تا کنون نیز شهرداری همواره در حمایت مالی و معنوی از این تیم مردمی و با انگیزه کوشا بوده وامیدواریم با در نظر گرفتن مباحث حقوقی بتوانیم تیم را در اختیار گرفته وشاهد رشد و ارتقای هر چه بیشترفوتبال سپید رود رشت باشیم .20

رجبی و شوقی- دیگر اعضای کمیسیون بر این نکته اشاره داشتند که نحوه مدیریت تیم پس از خرید نیز بسیار حائز اهمیت است و لازم است به این منظور شیوه نامه ای تدوین گشته و نحوه مدیریت و تصمیم گیران تیم مشخص گردند تا مبادا به عنوان مثال در عمل شهردار و یا هر یک از اعضای شورا بدون کارشناسی و احاطه لازم حق تصمیم گیری برای تیم را داشته باشند چرا که همگی بر این نکته واقفیم که مدیریت غیر اصولی و سلیقه ای بر این امور بسیار مخرب خواهد بود.

مجید رجبی بر این نکته نیز اشاره داشت که لازم است در این زمان و قبل از خرید کلیه استعلام های لازم از تیم سپیدرود به عمل آمده و وضعیت حقوقی، مالی، بدهکاری و بستانکاریها، تجهیزات و امکانات، دقیقا آنالیز و مورد مطالعه قرار گیرد تا  پس از خرید مشکلی حقوقی، مالی و غیرمترقبه در وضعیت و سلامت کار، متوجه تیم یا شهرداری نشود.

محمدحسین واثق کارگرنیا: هزینه برای سپیدرود، سرمایه گذاری است

محمدحسین واثق کارگرنیا نیز سپیدرود را تیم ریشه داری معرفی کرد و گفت: شهرداری هزینه زیادی برای بازآفرینی کرده است و من فکر نمی کنم از این جهت سپیدرود با این قدمت تاریخی تفاوتی با ساختمان های تاریخی داشته باشد؛ افراد زیادی رشت را با سپیدرود می شناسند.

وی هزینه برای این تیم را سرمایه گذاری دانست و افزود: جمع کثیری از جوانان ما با بازی های سپیدرود سرگرم می شوند و در معرض آسیب های اجتماعی قرار نمی گیرند و از ورطه سقوط دور می شوند.

کارگرنیا با اشاره به موقعیت این تیم در جدول رده بندی گفت: امیدواریم این جایگاه حفظ شود و با کمک همه عزیزان این تیم به لیگ برتر برسد.

عضو شورای اسلامی شهر رشت در ادامه به داماش گیلان نیز اشاره ای داشت و تصریح کرد: آقای حاجی پور در کنار داماش است و همه باید کمک کنیم داماش و ملوان نیز در مسابقات خود موفق عمل کنند و صعود کنند.11

اسماعیل حاجی پور: الان وقت کمک به سپیدرود است

اسماعیل حاجی پور هم اعلام کرد: همیشه شهرداری و شورا به سپیدرود و داماش کمک کرده است.

رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت با اشاره به تاریخچه سپیدرود که در ابتدا سلامت بخش بود افزود: فوتبال در جلوی یک قطار در حال حرکت است اگه لحظه ای از حرکت بایستد له خواهد شد.

وی بلاتکلیفی وضعیت سپیدرود را ناراحت کننده عنوان کرد و گفت: همه نگرانند. کمک به سپیدرود ضرری ندارد.

حاجی پور تاکید کرد: اگر قرار است کمکی بشود الان وقت کمک است. هیچ یک از اعضای شورا هم مخالف نیستند.ضمنا حواشی را باید کنترل کرد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت ایجاد تشنج در این شرایط را به دور از اخلاق دانست که به نفع هیچکس نیست.

وی افزود: بالای ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای داماش هزینه کرده ام و یک ریال نگرفته ام. استاندار می خواست از جیب بپردازد قبول نکردم. به سپیدرود کمک کنیم چه ایرادی دارد؟

نیکومنش: هرچه در این زمینه هزینه کنیم به سلامت جامعه کمک کرده ایم

مظفر نیکومنش نیز خروج سپیدورد از بلاتکلیفی را دغدغه شورا دانست و گفت: هرچه زمان از دست بدهیم حواشی بیشتر می شود.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر رشت سپیدرود را فرهنگ و هویت رشت دانست و افزود: الان وقت این است دست این تیم را بگیریم.

وی تصریح کرد: شهرداری تا همینجا هم در حد توان امکانات در اختیار سپیدرود گذاشته است.

نیکومنش افزود: هرچه هزینه کنیم به سلامت جامعه کمک کرده ایم و این به نفع شهر ما است. نیکومنش نیز به تعداد جوانانی که در هر بازی سپیدرود به ورزشگاه می آیند اشاره کرد.

در نهایت و با جمع بندی رئیس کمیسیون بودجه، مقرر گردید تا شهرداری ظرف ۴۸ ساعت پس از جلسه عصر روز یکشنبه ، آنالیز بدهی ها و کلیه اطلاعات تیم را به همراه شیوه نامه نحوه مدیریت خود به شورا ارائه دهد تا تصمیمات نهایی در خرید تیم سپیدرود رشت انجام گردد.

.

تقدیرشورای شهر از یک هنرمند بازیگر و  یک موسیقی دان موفق گیلانی

18

در یکصدو دهمین جلسه کمیسیون فرهنگی شورای شهر از دو هنرمند شاخص عرصه بازیگری و موسیقی گیلان تقدیر شد. مجید پتکی که اخیرا در جشنواره بین المللی فیلم ” مانهایم هایدل برگ”  آلمان صاحب عنوان بهترین بازیگر مرد برای بازی در فیلم” زمانی دیگر” شده بود در کمسیون فرهنگی این هقته شورای شهر مورد تجلیل قرار گرفت.

وی طی سخنانی ضمن تشکر از حاضران خاطر نشان کرد که بسیار بجاست تا شهر رشت و استان گیلان به عنوان برند در عرصه فیلم سازی در کشور معرفی شوند . پتکی گفت: توجه به این نکته که در حال حاضر حدود ۷۰ درصد فیلم های کشور در کشور کلید میخورند و استان ما نیز به لحاظ برخورداری از جغرافیای زیبا و متنوع اعم از کوه ، دشت ، ساحل ، جنگل و دریا حائز امتیازات بسیاری برای تصویر برداری است قابلیت پبشرفت این صنعت در استان گیلان دور از رهن نیست و بنده از همین تریبون توجه مسئولین شهری و استانی را به این نکته جلب میکنم.

فیلم سینمایی« زمانی دیگر» چندی پیش در جشنواره فیلمی در بمبئی هندوستان نیز جایزه بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر مرد را به دست آورده بود.

در این جلسه همچنین از” بیژن لرد ” سرپرست گروه موسیقی سنت تقدیر شد. اجراهای گروهی وی با لباس های سنتی گیلان در برنامه شمعدونی – شبکه تلویزیونی شما و شبکه دو سیما مورد توجه طرفداران موسیقی سنتی است.

در جلسه روز یکشنیه کمیسیون فرهنگی شورای شهر نامه ای از سوی نیروی دریایی استان به سازمان زیباسازی شهرداری مبنی بر واگذاری تعدادی استند در چند نقطه شهر برای اطلاع رسانی های فرهنگی با رویکردهایی نظیر شهدای نیروی دریایی نیز روی میز قرار گرفت که در بررسی ، به تایید اعضا نرسید.

1 2 3 4 5 7 8 15

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه