رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۷
  • کد خبر : ۱۳۲۸۴
  • مشاهده :
چاپ این مطلب
دریادار سیاری در راهپیمایی 13 آبان رشت

پیام انقلاب ما استکبار ستیزی است/دشمن می داند که انقلاب ما شکست ناپذیر است /ما ملت عاشورایی هستیم

دریادار حبیب‌الله سیاری در مراسم ۱۳ آبان در جمع مردم ولایتمدار رشت به تشریح معنای استکبار جهانی پرداخت و اظهار داشت: استکبار در فرهنگ سیاسی اسلام به معنای خود بزرگ بینی است. وی ویژگی های استکبار را ظلم، ستم؛ دیگران را نادیده گرفتن و از بین بردن حقوق ملتها به نفع خود عنوان کرد و گفت: […]

دریادار حبیب‌الله سیاری در مراسم ۱۳ آبان در جمع مردم ولایتمدار رشت به تشریح معنای استکبار جهانی پرداخت و اظهار داشت: استکبار در فرهنگ سیاسی اسلام به معنای خود بزرگ بینی است.

وی ویژگی های استکبار را ظلم، ستم؛ دیگران را نادیده گرفتن و از بین بردن حقوق ملتها به نفع خود عنوان کرد و گفت: ۱۳ آبان سه رویداد مهم را در دل خود جای داده است که به نام روز جهانی با استکبار نامگذاری شده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: تبعید امام به دلیل مخالفت ایشان با لایحه کاپیتولاسیون  در ۱۳ آبان ۴۳  اولین رویداد مهم این روز است و به موجب این لایحه اگر هریک از مستشاران آمریکایی هر خلافی را در کشور مرتکب می شدند ما حق اعمال قانون در کشور را نداشتیم و این توهینی بزرگ به ملت ایران بود.

دریادار سیاری  تاکید کرد: امام در مخالفت با این لایجه ندای انقلاب را بلند کرد؛ تا همه دنیا بدانند که ملت ایران ملتی بزرگ است .

وی با شاره به ۱۳ آبان ۵۷ گفت: در حالی که انقلاب اسلامی مردم ایران به رهبری امام خمینی(ره) به روزهای سرنوشت سازی نزدیک می‌شد  دانشجویان و دانش آموزان  در یک حرکت خودجوش در دانشگاه تهران حضور یافتند و تعداد زیادی از دانش آموزان و دانشجویان ما در این روز به درجه رفیع شهادت رسیدند .

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به  ۱۳ آبان ۵۹ تصریح کرد: در این روز لانه جاسوسی امریکا به دست دانشجویان تسخیر شد و امام این حرکت بزرگ دانشجویان را به عنوان انقلابی دوم اعلام کردند.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب ملت ما ماهیتی ضد استکباری دارد گفت:  ملت ما هرگز زیر بار ظلم و ستم استکبار و استعمار نمی‌رود  و اجازه نمی‌دهاد هیچ ملتی نسبت به آن احساس برتری داشته باشد.

دریا دار سیاری افزود: حضور ملت قهرمان و همیشه در صحنه ایران تمام توطئه های استکبار را برهم ریخت ؛ استکبار پس از پیروزی انقلاب به دنبال ایجاد اختلاف قومی و مذهبی در بین ملت ایران بود اما مردم همیشه آگاه تمام توطئه های آن را برهم ریخت.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به موج ترورهایی که توسط استکبار جهانی در دوران پس از پیروزی انقلاب در ایران به راه افتاد تاکید کرد: ما ۱۷ هزار شهید ترور داریم همه این ترورها به این دلیل رخ داد تا انقلاب را مجبور تغییر مسیر کنند اما ملت ما بار دیگر پوزه استکبار را به خاک مالیدن و پای آرمان های انقلاب ایستادند.

وی افزود: استکبار تصمیم گرفت با تحمیل جنگ به ما ضربه نهایی را بزند بنابراین همه نیازهای یک جنگ تمام عیار را برای صدام تدارک دید و یک جنگ ناجوانمردانه از مرزهای زمینی ؛ هوایی و دریایی به سوی ایران آغاز شد .

وی گفت: سرانجام با تقدیم حدود ۲۵۰ هزار شهید و دوبرابر این آمار جانباز دشمن بار دیگر ناکام ماند و ملت ایران ثابت کرد ما ملتی هوشیار هستیم و مسیری ضد مسیر استکبار داریم.

سیاری با تاکید بر اینکه استکبار از ۲۲ بهمن ۵۷ تا به امروز انواع تحریم هایی اقتصادی را بر ایران تحمیل کرده است تصریح کرد: اما به لطف خدا و مردم همیشه در صحنه ،بار دیگر استکبار ناکام ماند چرا که ما ملت عاشورایی هستیم و با توجه به توانمندی های داخلی و استعدادهای جوانان این کشور  از تمام تحریم ها سربلند بیرون آمدیم.

وی تاکید کرد: امروز دشمن از راه تهاجم فرهنگی ورود کرده است تا منافع نامشروع خود را زنده نگه دارد ؛ استکبار شبیخون فرهنگی و ناتوی فرهنگی راه انداخته و می خواهد با جنگ فرهنگی با انقلاب مقابله کند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه دشمن همه امکانات خود را در جنگ نرم  پای کار آورده است تاکید کرد: جوانان ما هوشیار هستند و راه مبارزه با جنگ نرم را می دانند.

وی با تشریح دلایل مبارزه با استکبار گفت: عقل وشرع این امر را تایید می کند و امروز دشمن می داند که انقلاب ما شکست ناپذیر است .

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه  ملت ایران در تمام عرصه‌ها حضور دارند افزود:  استکبار باید بداند ما همان مردم انقلابی سال ۵۷ هستیم.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه